Kliknij, aby przejść do strony głównej
Witamy na stronie BOOKSPACE - Biblioteczka APK

BOOK SPACE– Biblioteczka APK

Biblioteka Główna i Akademicka Przestrzeń Kulturalna Wyższej Szkoły Gospodarki otwierają półkę bookcrossingową

Bookcrossing  dotarł i do nas…

zapraszamy na reportaż - tutaj

    W czasach, gdy zanika czytelnictwo a wszelkie formy jego uprzystępniania nabierają szczególnego znaczenia. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy włączyła się ogólnoświatowy ruch popularyzacji  czytelnictwa, upatrując w nim duże możliwości jego wspierania. Chcemy zainteresować młodzież i dorosłych mieszkańców Bydgoszczy książką, sprawić by czytanie stało się modą i przyjemnością. Duże wsparcie merytoryczne uzyskaliśmy od koordynatora ogólnopolskiego Fundacji Bookcrossing. Polska  Pani Jolanty Niwińskiej, na co dzień  nauczyciela bibliotekarza Gimnazjum nr 20 w Bydgoszczy. To dzięki niej ruch bookcrossingowy dotarł do naszej Uczelni i Bydgoszcz stała się stolicą polskiego bookcrossingu. Zdecydowanie ten ruch  będziemy wspierać.  

A dniu 25 marca 2010 roku, nastąpiło ficjalne otwarcie naszej półki bookcrossingowej, którą umieściliśmy na antresoli w budynku  Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy ul. Królowej Jadwigi 14 (wjazd od Naruszewicza). Można tu usiąść i zapoznać się z uwolnionymi publikacjami, w skupieniu poczytać. Przy kawie lub herbacie spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi, porozmawiać o książkach. Można  też wymienić się książką, zabrać tę interesującą, a po jej przeczytaniu zwrócić na naszą półkę Bookspace -  Biblioteczka APK. Chodzi o to, by książka miała więcej jak najwięcej czytelników i była dalej rozpowszechniana.

Będzie nam miło jeśli przyłączycie się Państwo do uwalniania książek, zachęcając przyjaciół i znajomych do udziału w naszej akcji.

Koordynator akcji na WSG:
Monika Grzybowska - Biblioteka Główna WSG 

mail: bookspace@byd.pl lub monika.grzybowska@byd.pl

tel. 52 567 00 73 (Biblioteka Główna)


BookSpace

WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI